نامه یک زن خانه‌دار به رییس جمهور

لینک خبر
نامه یک زن خانه‌دار به احمدی‌نژاد : قیمت گوشت آنقدر زیاد شده که باید به طور کلی از صفحه زندگی مان حذف کنیم باید به بچه هایمان آموزش دهیم که دیگر از ما میوه نخواهند

روزنامه خراسان در سرمقاله امروز خود نامه یک زن خانه ­دار به رئیس جمهور را منتشر کرده است.

در بخشی از این نامه آمده است:

*
من یک زن ایرانی ام. یک زن مسلمان ایرانی. نه معنی راست و چپ را می فهمم و نه کاری به آبی و سبز و قرمز دارم. اصلا اهل سیاست نیستم. من یک زن و یک مادرم که مانند همه زن ها و مادرهای دیگر باید چرخ زندگی ام را بچرخانم.

*
روزی که حرف از هدفمندی یارانه ها شد و بر این تصمیم خود اصرار می کردید زیرا معتقد بودید که با نقدی شدن یارانه ها این پول به طور مساوی و بین همه تقسیم خواهد شد. با خود گفتیم ما که خانه های چند هزارمتری ، ویلا ، استخر و جکوزی نداریم که پول مصرف انرژی مان سر از ناکجاآباد درآورد. مانند آدم های پولدار چند تا، چندتا، ماشین چند صدمیلیونی هم نداریم که غصه بنزین آن را بخوریم پس حتما از پول یارانه ها چیزی برایمان می ماند تا اندکی از چاله های زندگی مان را با آن پرکنیم و چه نقشه هایی که برای این یارانه ها نکشیدیم. اما با برداشتن یارانه ها و آزاد شدن قیمت ها آن قدر همه چیز گران شد که وجود این پول اصلا در زندگی ما احساس نمی شود حتی اگر آن مبلغی را که بر کالاها و اجناس افزوده شده حساب کنیم می بینیم که از پول یارانه ها نیز بیشتر است.

*
من اقتصاددان نیستم و معنی رشد اقتصادی و تورم تک رقمی را هم نمی فهمم اما می بینم که قیمت گوشت آنقدر زیاد شده که باید به طور کلی از صفحه زندگی مان حذف کنیم باید به بچه هایمان آموزش دهیم که دیگر از ما میوه نخواهند زیرا قیمت آن با پول جیب ما جور در نمی آید و در بعضی موارد اجناس حتی تا صددرصد هم گران شده اند.

آقای رئیس جمهور گرانی های بی حد و حصر کمر مردم را شکسته است. اجاره های بالا داد مردم را درآورده است. قبل از هدفمندی یارانه ها بارها گفتید که با اجرای این قانون سفره های قشر محروم جامعه رنگین تر خواهد شد اما چیزی که ما امروز می بینیم سفره هایی است که هر روز خالی تر می شود. دیگر نمی توانیم سر سفره گوشت بگذاریم زیرا توان خرید آن را نداریم حتی نان خالی را با قناعت باید بخوریم و حالا باید کم کم یادبگیریم که شیر هم نخوریم.

*
وقتی مجری برنامه تلویزیون از یک مسئول می پرسد اگر شیر گران شود ممکن است مردم نتوانند آن را بخرند و این موجب می شود شیرها بمانند و دامدار ضرر کند این مسئول می فرمایند اگر چنین شد ما شیرها را تبدیل به شیرخشک می کنیم و آن را صادر می کنیم. این یعنی این که برای ما مهم نیست مردم نتوانند از شیر استفاده کنند برای ما مهم نیست کودکان فقر آهن بگیرند، دچار کمبود کلسیم شوند و یا حتی بمیرند.

*
آقای رئیس جمهور درآمد کم و مخارج بالای زندگی هر پدری را نزد فرزندش شرمنده می کند و هزینه های بالای زندگی انسان را به زانو در می آورد. باور کنید همه واقعیت آن چیزی نیست که شما در تلویزیون می گویید و همه چیز را خوب و زیبا جلوه می دهید، واقعیت آن چیزی است که ما با آن دست و پنجه نرم می کنیم.

*
من می دانم شما تمام توان و تلاش خود را به کار می برید تا ما بتوانیم راحت تر زندگی کنیم و به عنوان کسی که به شما رای داده هنوز هم شما را حامی قشر محروم و مستضعف جامعه می دانم اما خواهش می کنم هر تصمیمی که می گیرید تمام جوانب آن را بسنجید زیرا عمر ما کفاف آزمون و خطا را به ما نمی دهد و مردم ما به اندازه کافی امتحان خود را پس داده اند
/ 15 نظر / 39 بازدید
نمایش نظرات قبلی
سارا

اگه دوست داری واسم ایمیل بزن من هم سن خودتم

علی اکبر

بینهایت عالی نوشته بود و خوب...[دست]

فرشته

روزگاریست شیطان فریاد بر می آرد آدم پیا کنید سجده خواهم کرد سلام مهربون به روزم ومنتظر حضورت

سارا

اما کو گوش شنوا!!!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

آیلا

رحمت بر آن شیری که خوردی!!!!!!!!!!!!!!!!

سیما

$ پیامک تبلیغاتی دریافت کنید پول پارو کنید $ سلام دوست عزیز. سیستمی نوین برای اولین بار در ایران راه اندازی شده که شما می توانید با دریافت پیامکهای تبلیغاتی به آسانی کسب درآمد کنید این سیستم کاملا امن و ثبت شده به نام شرکن اینسا به شماره ثبت 383296 می باشد. و نکته قابل توجه این است که شما می توانید پس از ثبت نام افرادی را معرفی کنید تا مانند شما این پیامکهای تبلیغاتی را دریافت کنند و سیستم ما برای افرادی که امتیازهای بیشتری را جذب نمایند جوایزی نیز در نظر گرفته است. برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت ما مراجعه کنید. با تشکر http://ads.inpersia.com/users/ref/3059

عابد

واقعا حرف دل چند میلیون آدم بود تحسین برانگیز بود[دست]

مهیار

اجرک مع الله یعنی اجرت با خدا[دست]

ابوالفضل

قشنگ بود . تحت تاثیر قرار گرفتم.من هم زیاد از این اوضاع راضی نیستم. به منم سر بزن . آپم